ارتباط با شهردار
 در آغازکلمه بود و کلمه نزد خدا بود وخدا کلمه بود.
درهمسایگی کویر راز آلودشهری است که سطر، سطرزندگی مردمانش رابا گل نوشته اند، جغرافیای جهان برای مردمان این شهرروی گلبرگهای گل نقش بسته است . اینجا قمصر است پایتخت مقدس ترین گل  دنیا . اینجا چه زیبامیتوان طواف عشق را به روشنی باران ، با نغمه عاشقانه عندلیب  بر  گرداگرد حریم گل دید بقدر گردش هفت آسمان و زمین . دنیا بی نام گل برای این شهر یک لفظ بی معنااز زندگی است ، به قول ظریفی :
زندگی برای این شهر یک ترانه قدیمی است که هر روز در دفترچه یادداشت کنار کلمه عشق مینویسند . اینجا ساعت سزندگی بر روی نفس های گل تنظیم گشته ، همه جاگل را میبویند ،اما اینجاگل را میبوسند ،چون اسمش مقدس است ، نامش محمد است.، یاد سهراب بخیر:
" کارما نیست شناسایی رازگل سرخ ، کار ما شاید این استکه درافسون گلسرخ شناور باشیم ."
گلاب ترجمان اشکهای گل  است ، یا نه ، حاصل جمع قطره های پاک دل  مردمان این شهر است که بی هیچ  منتی تقدیمتان میگردد . 
بضاعتمان دستانی است کهطعمعشقدارد و چشمهایی  که از چشمه های ملکوت  بهحرمت گلاب  و خانه یار روشنتر ، که به یمن حضور سبزتان پیشکشتان میکنیم
تا هم شما معطر شوید و هم ما زلال .
یادمان باشد اینجا قطعه ایست از باغ بهشت ، خاستگاه گلهای محمدی . 
اینجا با نفسهای خدا گره خورده است . اینجا قمصر است ، شهر سلام و صلوات
.
مجتبی ولی پناه   شهردار قمصر
عکس روز
جنب نيروي انتظامي
تابلو اعلانات


نماز عید سعید فطر
روز عید فطر

                                                                     ساعت 7 صبح  به صورت متحد و یکپارچه
                                                                                     در محل حسینیه شهدای  محله میان ده قمصر


صنایع دستی

در  شهر قمصر به علت الگوی غالب اقتصاد معیشتی ، در بخش صنایع دستی ، دستاوردهای زیادی در طول زمان به جای مانده است .از مجموع صنایع دستی این شهر می توان صنعت قالی بافی ، گلاب گیری ، صابون پزی و جوزقند سازی را نام برد که برخی را توضیح خواهیم داد .

پیرامون صنایع قالی بافی شهر باید گفت در حال حاضر صنعت قالی دست باف در شهر دایر می باشد که نسبت به گذشته روند کاهش این صنعت روز به روز سرعت بیشتری می گیرد .

جوزقند

جوزقند یکی از محصولات انحصاری قمصر است . برای تهیه آن میوه هایی چون هلوی محلی موسوم به الگ ، قیصی ، زردآلو و ... را ابتدا پوست می کنند ؛ آن گاه میوه پوست کنده را روی توری آلومینومی و سابقا روی بوته جاز به طور جداگانه می چینند ، پس از یک روز ، تمام آن ها را به اتاق آورده ، هسته آن ها را از قسمت دم میوه خارج می کنند . سپس ترکیبی شامل 25 درصد شکر و 75 درصد هسته بادام یا هسته شیرین شده زردآلو را به صورت پودر درآورده به داخل کپسول میوه می ریزند. البته برای خوشیو شدن این ترکیب ، مقداری هل کوبیده به پودر افزوده می شود . پس از اینکه پودر به داخل کپسول ریخته شد لبه های آن روی هم چسبانده ، با قالبی چوبین آن را پرس می کنند که در این صورت به شکل نیم کره ناقص در می آید .


قمصر قطعه ای از باغ بهشت
    آدرس شهرداری قمصر :
قمصر-خیابان شهید بهشتی-ساختمان شهرداری قمصر
    تلفن تماس :
   55642424  و55642345-031
نمابر :
     55642334-031
     Info@Qamsar.ir    

این سایت توسط گروه نرم افزاری بعد چهارم طراحی و کد نویسی شده است و کلیه حقوق این سایت برای شهرداری قمصر محفوظ است :: www.Bamgah.com