ارتباط با شهردار
 در آغازکلمه بود و کلمه نزد خدا بود وخدا کلمه بود.
درهمسایگی کویر راز آلودشهری است که سطر، سطرزندگی مردمانش رابا گل نوشته اند، جغرافیای جهان برای مردمان این شهرروی گلبرگهای گل نقش بسته است . اینجا قمصر است پایتخت مقدس ترین گل  دنیا . اینجا چه زیبامیتوان طواف عشق را به روشنی باران ، با نغمه عاشقانه عندلیب  بر  گرداگرد حریم گل دید بقدر گردش هفت آسمان و زمین . دنیا بی نام گل برای این شهر یک لفظ بی معنااز زندگی است ، به قول ظریفی :
زندگی برای این شهر یک ترانه قدیمی است که هر روز در دفترچه یادداشت کنار کلمه عشق مینویسند . اینجا ساعت سزندگی بر روی نفس های گل تنظیم گشته ، همه جاگل را میبویند ،اما اینجاگل را میبوسند ،چون اسمش مقدس است ، نامش محمد است.، یاد سهراب بخیر:
" کارما نیست شناسایی رازگل سرخ ، کار ما شاید این استکه درافسون گلسرخ شناور باشیم ."
گلاب ترجمان اشکهای گل  است ، یا نه ، حاصل جمع قطره های پاک دل  مردمان این شهر است که بی هیچ  منتی تقدیمتان میگردد . 
بضاعتمان دستانی است کهطعمعشقدارد و چشمهایی  که از چشمه های ملکوت  بهحرمت گلاب  و خانه یار روشنتر ، که به یمن حضور سبزتان پیشکشتان میکنیم
تا هم شما معطر شوید و هم ما زلال .
یادمان باشد اینجا قطعه ایست از باغ بهشت ، خاستگاه گلهای محمدی . 
اینجا با نفسهای خدا گره خورده است . اینجا قمصر است ، شهر سلام و صلوات
.
مجتبی ولی پناه   شهردار قمصر
عکس روز
جنب نيروي انتظامي
تابلو اعلانات


نماز عید سعید فطر
روز عید فطر

                                                                     ساعت 7 صبح  به صورت متحد و یکپارچه
                                                                                     در محل حسینیه شهدای  محله میان ده قمصر


عطرافشانی خانه خدا

کعبه معظمه مطابق با سنت سالانه طی مراسم خاصی با آب زمزم مخلوط با گلاب ایرانی شست  و شو داده می شود.در مراسم شست  و شوی کعبه  ،  تعدادی از شخصیت های سیاسی و فرهنگی عربستان و سفیران و دیپلمات های کشورهای اسلامی حضور دارند . هر ساله از جمهوری اسلامی ایران هم 5 نفر در ین مراسم شرکت می کنند.

شست وشوی خانه خدا از سنت های حسنه ای است که دو بار در سال در ماههای شعبان و ذی الحجه انجام می شود. این مراسم داخل خانه خدا با آب زمزم و گلاب قمصر و همچنین با بهترین خوشبوکننده ها شسته شده و دیوارهای داخلی آن نیز با انواع پارچه های معطر پاکیزه می شوند.

هنگامی که حضرت محمد(ص ) مکه را فتح کرد به یارانش دستور داد که وارد کعبه شده و آن را علاوه بر پاک کردن از بت ها از هر گونه کثیفی و آلودگی پاک کنند.از این رو هر سال شست وشوی خانه خدا با یادآوری سنت حسنه پیامبر گرامی اسلام (ص ) انجام می شود .این شستشو و عطر افشانی هر ساله با مخلوط کردن 40 لیتر گلاب قمصر با آب زمزم صورت می گیرد. در کعبه معظمه سه ستون و یک صندوق سنگی در داخل خانه خدا قرار دارد ، بخشی از گلاب و وسایل نظافت را در داخل این صندوق سنگی نگاه می دارند که البته سابق بر این صندوقی چوبی بوده است .همچنین قبلا سنگ قرمزی وسط خانه کعبه بود که به احتمال زیاد محل ولادت حضرت علی (ع) نیز در همان نقطه بوده است که البته اکنون آن سنگ قرمز رنگ را پشت حجرالاسود قرار داده اند .

لازم به ذکر است که گلاب خانه خدا همه ساله از گلهای سرخ محمدی قمصر که با توجه به اقلیم شهر قمصر دارای کیفیت و اسانس بالایی می باشد در مراسمی خاص تهیه و توسط حجت الاسلام موسویان جهت شستشو و عطرافشانی خانه خدا تحویل مسئولان سازمان حج و زیارت قرار می گیرد .

سالهاست که برخود می بالیم که وارثان میراث معنوی جاودان گل محمدی و گلاب و سفیر مردم شریف ایران در پرده داری خانه خدا هستیم.قمصر قطعه ای از باغ بهشت
    آدرس شهرداری قمصر :
قمصر-خیابان شهید بهشتی-ساختمان شهرداری قمصر
    تلفن تماس :
   55642424  و55642345-031
نمابر :
     55642334-031
     Info@Qamsar.ir    

این سایت توسط گروه نرم افزاری بعد چهارم طراحی و کد نویسی شده است و کلیه حقوق این سایت برای شهرداری قمصر محفوظ است :: www.Bamgah.com